DDL - Dřevozpracující družstvo Lukavec - DDL
Domů
O firmě Produkty a služby DDL Plus Kontakty
Cesky English Deutch

NOVĚ V NABÍDCE: DDL vyrábí drcenou kůru
drcena_kura_ddl_ikona.jpgO další novinku rozšířilo v těchto dnech DDL svůj sortiment produktů - nabízí drcenou kůru, která je vhodná na mulčování. Zákazníci si nový produkt mohou zakoupit v podnikové prodejně DDL v Lukavci a v provozovně DDL v Humpolci.
Mulčovací kůra je drcená kůra především jehličnatých stromů. Mulčování je v dnešní době nejrozšířenějším způsobem ochrany vysazených rostlin, keřů i stromů, případně dlouhých, špatně přístupných svahů, které jsou velmi náročné na údržbu ( sekání, pletí,..). Mulčování nejenže působí na záhonech přirozeně, ale také zabraňuje prorůstání plevelů, čímž nám odpadá starost s častým a pravidelným pletím. Aby účinnost mulčovací kůry proti prorůstání a náletu semen plevelů byla co nejvyšší, je vhodné pod mulčovací kůru použít černou netkanou textilii nebo školkařskou folii. Další výhodou je, že udržuje vláhu v půdě a okyseluje kyselomilné rostliny. Další výhodou drcené kůry použité při mulčování je její schopnost udržet relativně konstantní teploty horní vrstvy půdy, ve které většina nově vysazených rostlin koření.
drcena_kura.jpg
Mulčovací kůru je třeba v určitých intervalech (u jemně drcené kůry 1x za rok, u hrubé kůry 1x za dva roky) doplňovat, neboť podléhá rozkladným procesům a postupně na záhonech a ve výsadbách slehává.

 
< Předch.   Další >
Profil společnosti
Jsme významným výrobcem řeziva a deskových materiálů na bázi dřeva s více než 50letou tradicí. Specializujeme se na výrobu širokého sortimentu nábytkových dílců, především z laminovaných dřevotřískových a MDF desek.
ruceotoc
Přibližně 60 % naší celkové produkce exportujeme do více než dvou desítek evropských států. Jsme držitelem mnoha certifikátů a splňujeme požadavky normy ISO 9001:2015. Dokážeme se přizpůsobit potřebám zákazníka a nechat se certifikovat podle jeho potřeb. Nejsme jen dodavatelem materiálu, ale cestou pro zákazníky od materiálu, přes polotovar až k samotnému produktu, který doplníme poradenskými službami.

Rychlé a spolehlivé dodávky, ověřená kvalita, vysoká flexibilita, individuální přístup ke každému zákazníkovi, schopnost vyrábět malé série a pestrá nabídka exkluzivních dekorů. To jsou naše hlavní přednosti, které zákazníci oceňují již desítky let.