DDL - Dřevozpracující družstvo Lukavec - DDL
Domů
O firmě Produkty a služby DDL Plus Kontakty
Cesky English Deutch
Pracujte v DDL

Nábytkové dílce z DDL odebírá celý svět
nabytkove_dilce_ikonka

Nábytkové dílce DDL nakupují také světové firmy, kterým dřevozpracovatel dodává i poradenský servis. Dřevozpracující družstvo v Lukavci zvýšilo výrobu nábytkových dílů.

DDL investovalo na základě rostoucího zájmu výrobců nábytku 150 milionů korun do technologií na rozšíření výroby nábytkových dílců v Humpolci na Pelhřimovsku. Díky novým technologiím dokáže významný dřevozpracovatel z Vysočiny vyrobit ročně 1,8 milionu metrů čtverečních nábytkových dílů.

Další zpracování na nábytkové díly umožňuje zvyšovat jejich přidanou hodnotu. Díly jsou připraveny tak, aby je výrobci nábytku mohli bez dalších úprav montovat nebo s ostatním materiálem zabalit do krabic a odeslat obchodníkům nebo koncovým zákazníkům.


Družstvo má pro dílce odbyt především ve Švédsku. Dvěma švédským firmám také DDL pomohlo s organizací přesunu výroby do České republiky. V praxi to znamenalo například pomoc pro obchodní partnery při jednání s úřady, dohled na postup stavby výrobních hal a hledání vhodných manažerů pro vedení výrobních provozů.

Kvůli stoupajícím požadavkům na sortiment a objemy dodávek družstvo investovalo i v Lukavci, kde se už v dubnu letošního roku také rozjela výroba nábytkových dílů z vláknitých desek. Ty vznikají v nově opravené hale na moderním výrobním zařízení od italských firem Comec, Technolegno a CMS a německé firmy Weeke.

Dřevozpracující družstvo zaměstnává 580 lidí v závodu Lukavec a dalších 250 zaměstnanců v dceřiné společnosti DH Dekor v Humpolci. Díky novým výrobním programům za posledních pět let v obou provozech přibylo 185 pracovních míst. Družstvo ročně zpracuje zhruba 500.000 metrů krychlových dřevní hmoty. Více než polovinu své produkce dodává do dvou desítek evropských států. Jeho výkony loni převýšily dvě miliardy korun.

 

 
< Předch.
Profil společnosti
Jsme významným výrobcem řeziva a deskových materiálů na bázi dřeva s více než 50letou tradicí. Specializujeme se na výrobu širokého sortimentu nábytkových dílců, především z laminovaných dřevotřískových a MDF desek.
ruceotoc
Přibližně 60 % naší celkové produkce exportujeme do více než dvou desítek evropských států. Jsme držitelem mnoha certifikátů a splňujeme požadavky normy ISO 9001:2015. Dokážeme se přizpůsobit potřebám zákazníka a nechat se certifikovat podle jeho potřeb. Nejsme jen dodavatelem materiálu, ale cestou pro zákazníky od materiálu, přes polotovar až k samotnému produktu, který doplníme poradenskými službami.

Rychlé a spolehlivé dodávky, ověřená kvalita, vysoká flexibilita, individuální přístup ke každému zákazníkovi, schopnost vyrábět malé série a pestrá nabídka exkluzivních dekorů. To jsou naše hlavní přednosti, které zákazníci oceňují již desítky let.