DDL - Dřevozpracující družstvo Lukavec - DDL
Domů
O firmě Produkty a služby DDL Plus Kontakty
Cesky English Deutch

DDL se zúčastnilo veletrhu ZOW Bad Salzuflen 2010
ikona_ddl_veletrh.jpgDřevozpracující družstvo Lukavec i letos zavítalo na veletrh ZOW Bad Salzuflen 2010. Společnost DDL na veletrhu prezentovala svůj kompletní výrobní program v rámci expozice Klastru českých nábytkářů. Prezentace se setkala s kladným ohlasem a velkým zájmem u návštěvníků. Veletrh který probíhal ve dnech 8. 2. – 11. 2. 2010 se v Bad Salzuflenu (Severní Porýní-Vestfálsko) má velkou tradici, letošní ročník byl už 15. ZOW Bad Salzuflen je mezinárodní veletrh zaměřený především na nábytkářskou výrobu a dodavatele do nábytkářského průmyslu. Německý veletrh patří do neustále se rozšiřujícího souboru veletrhů ZOW po celém světě (Itálie, Rusko, Španělsko, Čína, Turecko). ZOW v Německu se každoročně účastní všichni důležití „hráči“ v nábytkářském oboru. Navštěvují ho nákupčí a prodejci z firem vyrábějících nábytek v rámci celé EU, ale i ze zámoří a potenciální dodavatelé i zákazníci členů KČN (Klastr českých nábytkářů). Veletrh je znám především svým konceptem setkávání na B2B úrovni, s vysokou koncentrací osob s rozhodovací pravomocí. Je vhodný pro prezentaci novinek, konceptů a především pro navázání nových obchodních kontaktů a uzavírání konkrétních obchodů.
p1020107.jpg
V letošním roce navštívilo veletrh ZOW v Bad Salzuflenu více než 15.000 lidí a vystavovalo zde přes 600 firem (z toho více než polovina se sídlem mimo Německo) na ploše o rozloze 35.000 m2. Během veletrhu bylo potenciálním partnerům rozdáno velké množství CD prezentací KČN a dalších propagačních předmětů – tužek, bloků, letáků s informacemi. Oficiální zahájení veletrhu proběhlo 8.2. za účasti vrcholných představitelů výstaviště a ředitele pořádající agentury pana Petera H. Meyera. Během následujících dní probíhaly na stánku KČN schůzky s pozvanými partnery, ale také s novými, potenciálními zákazníky z řad návštěvníků veletrhu ZOW. Dřevozpracující družstvo, které je členem KČN obdrželo díky účasti na této výstavě informace o nejnovějších trendech v nábytkářském oboru – materiály, dekory, technická řešení,…

Můžeme se tak inspirovat od špičkových evropských kolegů a využít nově získané kontakty při inovaci svých výrobků. Kvalitní kontakty spolu s rychlou a kvalitní schopností inovovat jsou v dnešní složité situaci na trhu jedinou možností jak zvýšit poptávku po svých produktech v regionu střední Evropy, především Německa. Expozici KČN, včetně našeho stánku také navštívilo mnoho evropských výrobců, z nichž někteří projevili zájem o případnou kooperaci.

Diskuse s odborníky, prodejci a výrobci vedla zástupce KČN k závěru, že trh s nábytkem ve střední Evropě a především v Německu se aktuálně nachází ve fázi stagnace. To však neznamená, že se nic neděje a nabízené produkty se neinovují – objevují se nové materiály, designové dekory – individuální aplikace obrázků a mnohé další novinky. Je patrné, že se stále zvyšuje poptávka po kvalitním nábytku, pohybujícím se ve vyšších cenových relacích. Český nábytek, subdodavatelé a jejich kvalita zde nejsou moc známé, což je nutné brát jako naše příležitost. Všichni tak máme, díky účasti na veletrhu ZOW, možnost čerpat z cenných informací a kontaktů získaných během veletrhu při plánování exportních strategií na evropský nábytkový trh (především do Německa).

Členské firmy KČN získaly během výstavy desítky nových kontaktů na potenciální obchodní partnery. Absolvovaly mnohé obchodní schůzky se stávajícími partnery a dojednaly rámcové obchodní kontrakty v objemu více jak 10 mil. Kč.
 
< Předch.   Další >
Profil společnosti
Jsme významným výrobcem řeziva a deskových materiálů na bázi dřeva s více než 50letou tradicí. Specializujeme se na výrobu širokého sortimentu nábytkových dílců, především z laminovaných dřevotřískových a MDF desek.
ruceotoc
Přibližně 60 % naší celkové produkce exportujeme do více než dvou desítek evropských států. Jsme držitelem mnoha certifikátů a splňujeme požadavky normy ISO 9001:2015. Dokážeme se přizpůsobit potřebám zákazníka a nechat se certifikovat podle jeho potřeb. Nejsme jen dodavatelem materiálu, ale cestou pro zákazníky od materiálu, přes polotovar až k samotnému produktu, který doplníme poradenskými službami.

Rychlé a spolehlivé dodávky, ověřená kvalita, vysoká flexibilita, individuální přístup ke každému zákazníkovi, schopnost vyrábět malé série a pestrá nabídka exkluzivních dekorů. To jsou naše hlavní přednosti, které zákazníci oceňují již desítky let.