DDL - Dřevozpracující družstvo Lukavec - DDL
Domů arrow Aktuality arrow DDL zahájilo vzdělávací program pro své zaměstnance
O firmě Produkty a služby DDL Plus Kontakty
Cesky English Deutch

DDL zahájilo vzdělávací program pro své zaměstnance
ESF_ikona.jpgK 1. září zahájilo Dřevozpracující družstvo v Lukavci realizaci dvouletého vzdělávacího programu „Komplexní vzdělávání zaměstnanců DDL“ financovaného z prostředků Evropského sociálního fondu (ESF) prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost (OP LZZ) a státního rozpočtu ČR.

Projekt je realizován v rámci globálního grantu MPSV ČR „Školení je šance“, do kterého se mohly hlásit se svými projektovými návrhy podnikatelské subjekty z celé ČR.

Do grantu bylo od dubna do září v roce 2009 předloženo 1 803 žádostí, k finanční podpoře bylo doporučeno 1 007 žádostí (56%) a rozděleno bylo 4,461 mld Kč. Průměrná výše grantu na jednu žádost byla cca 4 430 tisíc Kč.

Maximální výše dotace na jednu firmu mohla být 12 mil Kč, Dřevozpracující družstvo v Lukavci však získalo grant na téměř na maximální možné hodnotě 11 920 496 Kč.
Hlavním cílem podpory je přispět ke zvyšování adaptability zaměstnanců a konkurenceschopnosti podniku prostřednictvím zvyšování odborných znalostí, dovedností a kompetencí zaměstnanců.

V rámci projektu bude v následujících 24 měsících realizováno vzdělávání, do kterého bude zapojeno min 550 zaměstnanců v cca 90 různých kurzech, školeních, workshopech.

Podstatná je skutečnost, že pokud bude projekt zrealizován v souladu s veškerými pravidly ESF dle pokynů MPSV ČR, nebude muset Dřevozpracující družstvo v Lukavci v nejbližších dvou letech hradit ze svých prostředků vzdělávání zaměstnanců. Dotace pokryje i podstatnou část mzdových nákladů účastníků školení.

 
< Předch.